Kancelaria Notarialna
w Zabrzu
Notariusz Joanna Kozok

NOTARIUSZ

Joanna

Kozok

ul. Wolności 290/2
41-800

Zabrze

tel.:
32 272 41 50
692 227 873
662 472 018
fax.:
32 272 41 50
www:
notariusz-zabrze.com.pl
Godziny pracy:
  • poniedziałek: 10.00 - 17.00
  • wtorek: 10.00 - 17.00
  • środa: 10.00 - 17.00
  • czwartek: 10.00 - 17.00
  • piątek: 9.00 - 15.00

Inne terminy i godziny po
wcześniejszym uzgodnieniu.

TESTAMENT

Testament notarialny - Zabrze

Kancelaria prawna Joanna Kozok świadczy usługi notarialne dotyczące wielu dziedzin prawa. Do najważniejszych usług należy m.in. sporządzenie testamentu notarialnego, który pozwala na spisanie, a także późniejszą realizację woli zmarłej osoby. Jeżeli interesuje Cię usługa testamentu notarialnego w Zabrzu, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.

Testament notarialny - Zabrze

Testament można sporządzić samodzielnie, np. w domu, a także bezpośrednio przy wsparciu prawnika, np. w siedzibie kancelarii. Jest on wyrazem ostatniej woli osoby zmarłej, w której zaznaczyć można kwestie związane z podziałem majątku, ale nie tylko. Dokładny sposób dziedziczenia ustalany jest zawsze indywidualnie przez zainteresowaną osobę. Czy testament notarialny (Zabrze) musi zostać przygotowany w obecności prawnika?

Nie występuje konieczność przygotowania testamentu notarialnego razem z notariuszem. Wszystkie czynności można przeprowadzić samodzielnie w domu i spisać testament na kartce papieru. Wiele osób decyduje się jednak na pomoc prawnika z kilku powodów - tak przygotowany dokument pozbawiony jest błędów formalnych, co może w przyszłości zapobiec jego unieważnieniu. Kolejnym elementem jest fakt, że testament zostanie przechowany przez notariusza, co uchroni go przed ewentualnym zgubieniem, jak często ma miejsce, gdy przechowuje się go w domu.

Kto może sporządzić testament? Notariusz przygotowujący się do sporządzenia takiego dokumentu musi sprawdzić, czy zainteresowana osoba ma zdolność do czynności prawnych. Testament musi zostać podpisany własnoręcznie (nie przez pełnomocnika), a sam notariusz jest zobowiązany do przeczytania spadkodawcy treści testamentu i upewnienia się, czy jest on dla niego zrozumiały.

Testament notarialny - Joanna Kozok

Kancelaria notarialna Notariusz Joanna Kozok świadczy usługi dotyczące sporządzania testamentów notarialnych. Notariusz dokładnie tłumaczy, jakiej treści zapisy mogą zostać w nim zawarte. Niezwykle ważne są również kwestie formalne, które sprawiają, że testament będzie zgodny z przepisami prawa. Notariusz Joanna Kozok służy doradztwem oraz pomocą na każdym etapie sporządzania testamentu notarialnego, w szczególności wyjaśnia skutki prawne sporządzanych testamentów a także wszystkie wątpliwe kwestie.

Valid XHTML 1.1Level Double-A conformance, W3C WAI Web Content Accessibility Guidelines 2.0
Opracowanie: RejNET
wygenerowano w czasie: 0.03 s.
X

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody, by pliki cookies były zapisywane na dysku, należy zmienić ustawienia swojej przeglądarki.